fbpx
Історія появи пожежних резервуарів 

Історія появи пожежних резервуарів 

Історія появи пожежних резервуарів

історія винекнення пожежних резервуарів

Розвиток нафтовидобувної промисловості у Баку XVII столітті вимагало наявності величезної кількості ємностей для зберігання нафти. Спочатку питання вирішувалося за допомогою земляних резервуарів – звичайної ями у щільному глиняному ґрунті. І лише наприкінці 19 століття інженером Шуховим було спроектовано перший сталевий вертикальний циліндричний резервуар. Він виготовлявся з листів сталі, які склепувалися між собою.

сталеві циліндричні резервуари Сьогодні сфера використання залізних резервуарів помітно розширилася. Одним із напрямків є зберігання запасів пожежної води на об’єктах підвищеного рівня пожежної безпеки:
  • логістичні центри;
  • склади та гаражі;
  • територія заводів та фабрик;
  • сільськогосподарські підприємства;
  • лісові угіддя, поля;
  • перевалочні пункти тощо.

Види пожежних резервуарів

За способом встановлення пожежні резервуари бувають підземні та надземні. Підземні ємності встановлюються біля, де обмежений простір. Для їх встановлення необхідно проводити земельні роботи, що призведе до збільшення кошторису та термінів реалізації проекту. Перед установкою підземної ємності необхідно перевірити наявність поверхневих ґрунтових вод. Якщо вони пролягають на невеликій глибині, виконати таку роботу не вдасться і доведеться розглянути варіант із встановленням надземної споруди. Надземні пожежні ємності не вимагають залучення спецтехніки та додаткових робочих рук для проведення земляних робіт. Тому даний варіант розміщення ємності економічніший і вимагає менше часу. Надземні ємності, залежно від способу розташування, бувають вертикальні та горизонтальні. Перші займають менше вільного простору, але можуть бути обмежені за висотою. Залежно від технології складання, сталеві резервуари бувають зварні та збірні (модульні). Експлуатація зварних резервуарів має негативні сторони:
  • зварювальні роботи вимагають додаткових фінансових та тимчасових витрат;
  • собівартість виготовлення зварної конструкції буде на порядок вищою, ніж ціна модульної ємності на болтових з’єднаннях;
  • конструкції вимагають періодичного обслуговування та фарбування для покращення корозійних властивостей;
  • безпосередній контакт води зі зварним швом викликає корозію та поступове руйнування і, як наслідок, протікання з-під шва.

Збірні модульні резервуари

Серед усіх представлених на ринку рішень, саме модульні ємності мають всі необхідні якості міцної, надійної, довговічної та недорогої ємності для зберігання пожежно-технічної води. Переваги модульних резервуарів:
  1. Порівняно зі зварними конструкціями, у модульних ємностях відсутні зварювальні шви, які негативно позначаються на експлуатаційних характеристиках споруди.
  2. Збірні резервуари можна у будь-який час демонтувати та змонтувати в іншому місці, наприклад, під час переїзду підприємства.
  3. Великі резервуари у розібраному вигляді можна транспортувати однією вантажною машиною.
  4. Для монтажу конструкції потрібно мінімум загальнобудівельних робіт – резервуар монтується на звичайний стрічковий фундамент, заздалегідь залитий бетоном. Також відпадає необхідність залучення спецтехніки.
  5. Модульні ємності – це споруди, що швидко зводяться, які встановлюються протягом 2-3 днів, залежно від обсягів і комплектації. Монтаж резервуарів може проводитись за будь-якої погоди.
  6. Найменша вартість у порівнянні зі звареними та залізобетонними ємностями.
  7. Збірні резервуари можуть додатково оснащуватися теплоізоляцією, системами підігріву води, якщо передбачається експлуатація ємності у зимовий період.
  8. Застосування вертикальних збірних резервуарів дає можливість суттєво заощаджувати корисний простір, що дуже важливо для заставленої території складів та виробництв.
До модульних резервуарів пред’являються вимоги до міцності та стійкості конструкції до вітрових навантажень, снігу, підземних поштовхів. Щоб забезпечити стійкість, модульні резервуари надійно кріпляться до фундаменту за допомогою спеціальних фіксаторів, котрі захищають конструкцію від перекидання при сильних поривах вітру. Для кращої стійкості рекомендується поглиблювати збірні ємності на 2,4 метри. пожежний резервуар  

Влаштування модульної ємності

Модульна ємність складається з наступних складових частин:
  1. Оцинкований каркас, що кріпиться до основи за допомогою фіксаторів.
  2. Оцинкованих гофрованих листів, які встановлюються по колу каркаса та кріпляться за допомогою роз’ємних болтових з’єднань. Товщина, розміри та кількість сталевих листів залежать від місткості резервуара та співвідношення діаметра/висоти споруди. Гофрований лист забезпечує більш високу міцність та жорсткість конструкції, ніж звичайний гладкий лист металу.
  3. Дах пожежної ємності – зазвичай виготовляється із пластику або сталі. Форма даху робиться у вигляді зрізаної піраміди, щоб нагорі не затримувався сніг і не створював навантаження на конструкцію ємності.
  4. Поліпропіленова мембрана – встановлюється всередині ємності для забезпечення герметичності конструкції споруди для води.
підземний пожежний резервуар

Критерії вибору модульної ємності

Правильно вибраний пожежний резервуар дозволить створити необхідний запас води для автоматичної системи пожежогасіння. При виборі ємності необхідно врахувати такі моменти:
  • Об’єм резервуару – повинен покривати потреби всіх протипожежних систем на об’єкті. Модульні резервуари виробляються місткістю від 15 до 5000 м3 води. Також потрібно вибрати оптимальний діаметр і висоту конструкції, у відповідність до особливостей території.
  • Періодичність застосування ємності – при використанні пожежної ємності цілий рік, необхідно передбачити ефективну теплоізоляцію резервуара. Також можна додатково обладнати ємність системою підігріву води шляхом встановлення ТЕНів. Це дозволить запобігти замерзанню рідини всередині резервуару в зимовий період.
  • Загальна кількість резервуарів, які необхідно встановити на території. Якщо місця недостатньо, можна передбачити підземний спосіб встановлення модульного резервуару.
  • Виробник ємності – одним із найкращих виробників модульних резервуарів є компанія Акваполімер Інжиніринг.

Купити пожежний резервуар в Україні з установкою на об’єкті замовника

Компанія «Акваполімер Інжиніринг» пропонує більше 160 готових типорозмірів пожежних резервуарів, що відрізняються обсягом та геометричними розмірами. Щоб замовити прорахунок резервуара для свого об’єкта, зв’яжіться з нашим консультантом по телефону, і він підбере оптимальне рішення у відповідність до поставленого завдання. Також у нас можна замовити послугу монтажу та шеф-монтажу резервуарів. Працюємо по Україні та країнах ближнього зарубіжжя.