fbpx
Зберігання питної води взимку 

Зберігання питної води взимку 

Проблеми з водопостачанням віддалених населених пунктів, харчових та кондитерських цехів, дачних селищ та інших об’єктів, де є потреба, вирішуються за рахунок створення запасів якісної питної води у спеціальних ємностях. Але як узимку зберігати питну воду? Все залежить від місця встановлення резервуара: у приміщенні або на вулиці. Для зберігання питної води в приміщенні часто застосовують поліпропіленові або поліетиленові ємності для зберігання води. Пластикові резервуари виготовлені з екологічно безпечного листового поліетилену або поліпропілену, що застосовується у харчовій галузі. Матеріал відрізняється стійкістю до ультрафіолету, міцністю та безпекою. У ємностях із сертифікованого поліпропілену немає такого специфічного запаху, властивого іншим видам ємностей із промислового пластику. Пластикові ємності для зберігання питної води візуально відрізняються за характерним синім кольором. Пластикові резервуари, порівняно з ж/б виробами, дешевшими, не піддаються корозії, простіше і легше в монтажі та при транспортуванні за рахунок невеликої власної маси. Також вони відрізняються мобільністю і можуть бути переміщені та встановлені в будь-якому зручному місці. Мінус пластикових резервуарів – у них замерзає вода за мінусової температури. Тому щоб вода не замерзала, пластикові резервуари взимку повинні зберігатися в приміщенні при позитивній температурі повітря. Для цілорічного зберігання питної води у промислових масштабах на вулиці чудовим рішенням стануть надземні або підземні резервуари модульної конструкції.

Модульні ємності: плюси та мінуси

З появою модульних резервуарів для багатьох користувачів раз і назавжди вирішено питання про зберігання великих запасів води на вулиці в зимовий час. Одні резервуари монтуються на поверхні землі, інші – частково або повністю заглиблюються у землю. У спорудах під землею тепліше, ніж на вулиці, тому знижується можливість замерзання води та перетворення на лід. Безумовно, зведення підземних ємностей потребує додаткового часу та грошей на монтажні споруди під ключ (риття котловану, щебенева та гравійна підкладка, заливка бетонним розчином). Але саме підземна ємність може стати єдиним виходом створення запасів води для споживання в умовах обмеженого простору або складного рельєфу земельної ділянки, де необхідно встановити конструкцію. Наявність поліпропіленового вкладиша забезпечує високу герметичність споруди і виключає забруднення води для тривалого зберігання. На відміну від залізобетонних та пластикових, швидкомонтовані модульні ємності для можливості цілорічної експлуатації на вулиці утеплюються шаром мінвати товщиною 50-140 мм. Крім того, резервуар можна обладнати системою підігріву, що складається з електричних тен потужністю 4-12 кВт, температурних датчиків і блоку управління. Такий захист ємностей від промерзання дуже ефективний і виправданий надійністю, довговічністю і якістю води, що зберігається.

Чому з нами вигідно

Компанія «Макбокс» займається продажем, проектуванням та будівництвом ємностей для зберігання питної та технічної води. У нашому каталозі ви знайдете типові рішення модульних резервуарів, з яких можна підібрати ємність потрібних розмірів та обсягу. Наша монтажна бригада оперативно виконає монтаж ємності на вашому об’єкті у потрібній комплектації.