fbpx
Як не дати ємності замерзнути при вимкненні світла

Як не дати ємності замерзнути при вимкненні світла

Способи можуть бути різними. Все залежить від типорозміру, конструкції та матеріалу, з якого виготовлені ємності для зберігання води. Якщо дозволяють габарити, то ємності, по можливості, краще розмістити в приміщенні, де температура повітря не опускається до 0°C. Якщо зробити це неможливо, ємності можна експлуатувати і на вулиці, вживши всіх заходів, щоб вода в них не замерзала:
  1. Утеплити ємність шаром теплоізоляції. Для утеплення циліндричних металевих ємностей можна використовувати мінеральну вату або рідкий двокомпонентний поліуретан. Пінополіуретанове напилення на зовнішній поверхні резервуару забезпечує високі теплоізоляційні властивості, гідроізоляцію та захист металевих стінок від корозії. Гідроізоляція з мінвати значно поступається в тривалості експлуатації. Якщо до ємності підключені труби та запірна арматура, вони також утеплюються.
  2. Забезпечити підігрів ємності (металевої). Для підтримки оптимальної температури води вуличні сталеві баки та резервуари можуть обігріватися. Способи можуть використовуватися різні, залежно від наявності джерел тепла: електричні ТЕНи і кабелі (якщо у вашому розпорядженні є генератор, тому що для їх роботи потрібна електроенергія), газові пальники, буржуйки, відкриті джерела вогню. Для пластикових ємностей і баків підійде занурювальний електричний водонагрівач, але знову ж таки, для нього потрібна електроенергія.
  3. Купувати ємності більшого об’єму, адже що більше води, то довше вона замерзатиме. Віддавайте перевагу резервуарам круглої форми, адже вони краще ізолюють від морозу за рахунок меншої площі контакту.
  4. Забезпечити циркуляцію рідини у ємності. Вода, що рухається, має більше енергії, тому їй потрібна нижча температура, щоб замерзнути. Для цього буде потрібно циркуляційний насос і, відповідно, генератор.
  5. Встановити ємність у землю нижче рівня промерзання ґрунту (для кожного кліматичного регіону глибина промерзання ґрунту може відрізнятись). Але спочатку необхідно дізнатися про глибину залягання підземних вод, щоб під їх впливом ємність не видавило назовні. Можна робити ємності частково заглибленими із хорошою теплоізоляцією або системою підігріву.

Модульні ємності різних типів

Найзручніший і практичніший спосіб зберігання питної, пожежної та технічної води у великих кількостях – це модульні ємності. Це швидкобудуюємі конструкції, що складаються з оцинкованого каркаса і гофрованих листів, які кріпляться за допомогою болтових з’єднань. За герметичність резервуару відповідає поліпропіленова екологічно безпечна вкладка, яка нейтрально реагує до води та не виділяє токсичних компонентів. Модульні резервуари можна встановлювати на вулиці, приміщеннях і навіть під землею. Підземні модифікації вибирають у разі, коли ні в приміщенні, ні на вулиці немає багато місця. Наземні ємності, які призначені для цілорічної експлуатації, якісно утеплюють та оснащують системами підігріву (також потрібен генератор). Підземні ємності не оснащують підігрівом, лише теплоізоляцією – товщина шару розраховується залежно від кліматичного поясу.

  Чому з нами вигідно

Компанія «Акваполімер Інжиніринг» пропонує замовити ємність для зберігання води в Україні. Ми займаємося проектуванням та монтажем модульних резервуарів вже понад 10 років. Накопичений досвід дозволяє запропонувати найбільш оптимальний типорозмір та оснащення резервуару, щоб узимку в ньому не замерзала вода.