Для організації протипожежного режиму на підприємствах, заводах і фабриках, фермах, АЗС, базах нафтопродуктів і громадських місцях актуальним рішенням є модульні ємності. Вони допоможуть впоратися з великими пожежами, де первинні засоби пожежогасіння вже безсилі, за рахунок можливості створення великих запасів пожежної води.
Підземні резервуари можуть виготовлятися в різний спосіб і з різних будматеріалів, що визначає вартість і терміни реалізації проекту. Щоб правильно визначитися з вибором ємності, розглянемо основні види підземних резервуарів і їх переваги.
Особливості та види підземних резервуарів
Вибір ємності для гасіння пожеж підземної установки обмежений наступними різновидами:
- Підземні бетонні резервуари – дорогі в установці і періодичному обслуговуванні, при цьому стійкі до корозії і температурним перепадам бетонні ємності все більше йдуть в історію. Замість них приходять технологічні і менш затратні в виготовленні і монтажі модульні пожежні резервуари.
- Підземні модульні ємності – недороге і надійне рішення для організації протипожежного режиму на об’єктах різного призначення (фермерські господарства, підприємства АПК, села і селища, заводи і фабрики, дитячі сади і школи і ін.). Використання оцинкованого листа в модульних конструкціях сприяє збільшенню терміна експлуатації пожежних ємностей.
- Стаціонарні металеві ємності – досить дорогі у виготовленні резервуари з нетривалим терміном експлуатації в агресивному середовищі. Піддаються корозії і бояться замерзання води – для утеплення і додаткового захисту від корозії необхідні додаткові фінансові витрати.
- Пластикові підземні ємності для води-стійкі до корозії і гниття резервуари. За рахунок легкої питомої маси, пластикові ємності не дуже підходять для підземного способу установки – їх може змити підземними водами. Пластикові резервуари бояться температурних перепадів – з’являється крихкість, і як результат, недовговічність конструкції.
Переваги модульних підземних резервуарів
Модульні пожежні ємності – недорога і надійна альтернатива дорогим звареним, бетонним чи пластиковим конструкціям, завдяки ряду переваг:
- Потужний каркас забезпечує жорсткість і надійність ємності.
- Вони швидко і легко розбираються для повторного монтажу в іншому місці.
- Наявність поліпропіленової вкладки забезпечує водонепроникність конструкції.
- Монтаж невеликого резервуару на стрічковий фундамент займає 1-2 дні.
- Не треба замовляти спеціалізовану техніку.
- Компактні збірні елементи однієї ємності до 2000 кубів можна перевезти на одній вантажівці.
- Оцинковані сталеві листи стійкі до агресивного середовища і служать довго.
- Вартість виготовлення та монтажу модульної ємності на порядок нижче, ніж у аналогів за рахунок менших витрат на матеріали і мінімуму загальнобудівельних робіт.
- Великий асортимент типорозмірів резервуарів дозволяє замовити вже готове рішення виходячи з виробничих завдань (160 стандартних типорозмірів).
Підземні пожежні ємності європейської торгової марки Makbox демонструють кращі якості серед усіх альтернативних варіантів організувати протипожежний режим на об’єкті. Багато успішних проектів організовано і виконано інженерами нашої компанії на території України та за її межами. Ми є основоположниками технології модульного будівництва резервуарів для зберігання пожежної води. Підземні пожежні резервуари Makbox представлені в 160 типорозмірах, але також замовити індивідуальне проектування ємностей за технічним завданням замовника.