fbpx
Підземні пожежні резервуари

Підземні пожежні резервуари

Для організації протипожежного режиму на підприємствах, заводах і фабриках, фермах, АЗС, базах нафтопродуктів і громадських місцях актуальним рішенням є модульні ємності. Вони допоможуть впоратися з великими пожежами, де первинні засоби пожежогасіння вже безсилі, за рахунок можливості створення великих запасів пожежної води. Підземні резервуари можуть виготовлятися в різний спосіб і з різних будматеріалів, що визначає вартість і терміни реалізації проекту. Щоб правильно визначитися з вибором ємності, розглянемо основні види підземних резервуарів і їх переваги.

Особливості та види підземних резервуарів

Вибір ємності для гасіння пожеж підземної установки обмежений наступними різновидами:
 1. Підземні бетонні резервуари – дорогі в установці і періодичному обслуговуванні, при цьому стійкі до корозії і температурним перепадам бетонні ємності все більше йдуть в історію. Замість них приходять технологічні і менш затратні в виготовленні і монтажі модульні пожежні резервуари.
 2. Підземні модульні ємності – недороге і надійне рішення для організації протипожежного режиму на об’єктах різного призначення (фермерські господарства, підприємства АПК, села і селища, заводи і фабрики, дитячі сади і школи і ін.). Використання оцинкованого листа в модульних конструкціях сприяє збільшенню терміна експлуатації пожежних ємностей.
 3. Стаціонарні металеві ємності – досить дорогі у виготовленні резервуари з нетривалим терміном експлуатації в агресивному середовищі. Піддаються корозії і бояться замерзання води – для утеплення і додаткового захисту від корозії необхідні додаткові фінансові витрати.
 4. Пластикові підземні ємності для води-стійкі до корозії і гниття резервуари. За рахунок легкої питомої маси, пластикові ємності не дуже підходять для підземного способу установки – їх може змити підземними водами. Пластикові резервуари бояться температурних перепадів – з’являється крихкість, і як результат, недовговічність конструкції.

Переваги модульних підземних резервуарів

Модульні пожежні ємності – недорога і надійна альтернатива дорогим звареним, бетонним чи пластиковим конструкціям, завдяки ряду переваг:
 1. Потужний каркас забезпечує жорсткість і надійність ємності.
 2. Вони швидко і легко розбираються для повторного монтажу в іншому місці.
 3. Наявність поліпропіленової вкладки забезпечує водонепроникність конструкції.
 4. Монтаж невеликого резервуару на стрічковий фундамент займає 1-2 дні.
 5. Не треба замовляти спеціалізовану техніку.
 6. Компактні збірні елементи однієї ємності до 2000 кубів можна перевезти на одній вантажівці.
 7. Оцинковані сталеві листи стійкі до агресивного середовища і служать довго.
 8. Вартість виготовлення та монтажу модульної ємності на порядок нижче, ніж у аналогів за рахунок менших витрат на матеріали і мінімуму загальнобудівельних робіт.
 9. Великий асортимент типорозмірів резервуарів дозволяє замовити вже готове рішення виходячи з виробничих завдань (160 стандартних типорозмірів).

Резервуари Makbox

Підземний пожежний резервуар Підземні пожежні ємності європейської торгової марки Makbox демонструють кращі якості серед усіх альтернативних варіантів організувати протипожежний режим на об’єкті. Багато успішних проектів організовано і виконано інженерами нашої компанії на території України та за її межами. Ми є основоположниками технології модульного будівництва резервуарів для зберігання пожежної води. Підземні пожежні резервуари Makbox представлені в 160 типорозмірах, але також замовити індивідуальне проектування ємностей за технічним завданням замовника.