Порівняно недавно на ринку України з’явився новий тип резервуарів, які повністю задовольняють усі потреби –
модульні ємності. Вони являють собою збірні резервуари зі сталевим каркасом і пластиковою мембраною. Обсяг рідини може становити від декількох десятків до декількох тисяч кубічних метрів. Основний конструкційний елемент – листова гофрована сталь товщиною 2 мм. Її жорсткість дозволяє замінити рівний сталевий лист товщиною від 4 до 5 мм. Всередину каркаса вкладається плівка з поліпропілену або полівінілхлориду, що володіє поліпшеними характеристиками. Деталі конструкції мають мінімальну вагу, можуть переноситися вручну і перевозитися без застосування важкого транспорту. Невеликі резервуари можна збирати без планування ділянки. При спорудженні великих об’єктів досить звичайного стрічкового фундаменту. Обсяг і конструкція залежать від призначення резервуара. Ємності для зберігання води та інших рідин мають безліч застосувань. Є цілий ряд напрямків використання, в яких найбільш важливими є наступні параметри:
- низька вартість;
- простота і швидкість збірки;
- монтаж у важкодоступних місцях.
Значною перевагою модульних ємностей є можливість збирання в уже збудованих приміщеннях. Для цього не потрібно розбирати стіни або дах будівлі. Монтаж не вимагає спеціального дорогого обладнання.
Сфера застосування
Застосування модульних ємностей дозволяє створювати наступні об’єкти:
- сховища питної і технічної води;
- наземні і підземні пожежні резервуари;
- ємності для олії, меляси та інших неагресивних і слабоагресивних рідин;
- сховища рідких мінеральних добрив;
- ємності для розведення риби.
Особливо велику роль відіграє можливість швидко і без попередньої підготовки організувати запас води для пиття. Аварії трубопроводів, серйозні кліматичні зміни призводять до її нестачі і можуть викликати епідемії та спалахи захворювань. Відсутність або нестача води впливають на ритмічність роботи промислових підприємств. Багато технологічних процесів вимагають її стабільної подачі і наявність аварійного запасу – обов’язкова умова. Модернізація промислових об’єктів також вимагає дешевого способу організації резервуарів для гасіння пожеж і створення сховищ для рідкої сировини. Зберігання рідких мінеральних добрив в безпосередній близькості від місця застосування дозволяє скоротити час і матеріальні витрати на доставку.
Компанія MakBox виробляє модульні ємності об’ємом від 20 до 4000 м3. Якість використаної мембрани дає можливість використовувати резервуари для зберігання неагресивних і слабоагресивних рідин. Стійкість полімеру до УФ-випромінювання дозволяє будувати відкриті резервуари для води та інших рідин. Збірні резервуари MakBox вигідно використовувати по ряду причин:
- низька ціна;
- повний комплект санітарно-гігієнічних висновків та сертифікатів;
- термін служби складає 50 років;
- 5-річна гарантія від виробника;
- розробка проекту та спорудження об’єкта «під ключ»;
- інтервал часу між надходженням замовлення і здачею в експлуатацію готової до використання ємності складає від 21 дня.