Модульна ємність – це збірний резервуар, який складається з обов’язкових елементів, кожен із яких виконує свої функції. До складу модульного резервуару входять: дах, люк, оцинкована ферма, каркас ємності, обв’язка, драбина та полімерна вкладка.
Дах ємності залежно від призначення роблять з металу або пластику. При використанні резервуару протягом року встановлюють металевий дах, який витримує снігове навантаження, низькі температури та не руйнується від її різкої зміни. Дах ємностей, що знаходяться в приміщенні виготовляється з пластику. Також модульні резервуари при необхідності встановлюються і без даху, наприклад ємності для збору дощових вод або резервуари для поливу рослин.
Ємність укомплектована оглядовим люком 500*500 мм. Каркас ємності обладнується листами оцинкованої гофрованої сталі, це міцний матеріал, який перевершує по жорсткості гладку сталь. Листи з’єднуються болтами, обробленими кобальтом, для збільшення терміну їх служби у вологому середовищі. Дно ємності додатково комплектується геотекстилем високої щільності.
Для водонепроникності конструкції, каркас ізольований вкладкою з ПВХ або поліпропілену чорного чи зеленого кольору відповідно. Поліпропілен завтовшки 0,5-0,75 мм забезпечує довгий термін експлуатації резервуару. Для уникнення тертя між вкладкою і каркасом теж кріпиться спеціалізована тканина з геотекстиля. У спеціальних умовах вкладку перевіряють на герметичність і привозять на об’єкт готовою до експлуатації.
До обв’язки ємності відносять люк, донний злив і інші зливи і переливи трубопроводи. Рідина потрапляє в ємність через підвідний трубопровід (патрубок) або ж через дах . Розмір патрубка становить 32-160 мм. Його монтують з бокової сторони конструкції. Забір рідини здійснюється через дно ємності, оскільки через бічний патрубок неможливо здійснити повне спорожнення ємності. При необхідності в модульній ємності, можна встановити донний злив, розмір його діаметру не обмежений і через нього можна буде здійснювати повний злив рідини. Окрім стандартного набору обв’язки при необхідності є можливість здійснювати установку поплавків, кранів, мірної шкали, вентиляції, фільтра поглинача та інших додаткових елементів, залежно від призначення модульної ємності.
Установка модульної ємності здійснюється на заздалегідь підготовлений бетонний фундамент. Стрічковий бетонний фундамент встановлюється на ґрунті або заглиблюється під землю, при необхідності є можливість заглибленої установки модульної ємності, допускається заглиблення до 0,8 мм. Для встановлення бетонного фундаменту, необхідно очистити ґрунт від бур’янів, сміття і каменів. У внутрішніх приміщеннях, де вже існує бетонний фундамент, досить покрити його шаром піску.
Купити модульну ємність.Взимку залежно від частоти переливу води, може виникнути необхідність утеплення і обігріву ємності. При обміні води раз у 2-3 дні, ємність не утеплюється і не підігрівається. При оновленні води раз в 10 днів, ємність потребує додаткового обігріву. Якщо перелив води здійснюється менше одного разу в 10 днів, то виникає необхідність здійснювати додатковий обігрів і утеплення ємності. Утепляється модульна ємність пінополістирол, пінопласт, мінеральну вату, товщина 50-140 мм, щільність 80-110 кг/м2. Для утеплення даху використовують пінополістирол високої щільності. Обігрів здійснюється за допомогою нагрівних кабелів. Якщо температура досягає мінімальної відмітки, спеціалізовані датчики відправляють сигнал про необхідність обігріву конструкції. При досягненні необхідної температури обігрів конструкції припиняється, це скорочує витрати на електроенергію до мінімуму.